Постери на Зоран Кардула во Баухаус стил

07.02.19 01:58

Уметничката школа Баухаус е основана пред 100 години, но и денес влијае врз нашата околина.

Уметникот, графички дизајнер и активист Зоран Кардула изработи постери со познати личности во стилот на Баухаус, давајќи свој придонес кон одбележувањето на јубилејот на едно од најзначајните уметнички движења во светот.

Извор: behance.net

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото