Том Боб и неговите забавни креации на улиците на Њујорк

27.12.2017 03:29
Том Боб и неговите забавни креации на улиците на Њујорк

Уличниот уметник Том Боб го користи Њујорк како игралиште за неговата палава имагинација и забавна уметност. Користејќи го градскиот простор, тој создава прекрасни ликови кои совршено се вклопуваат во околината.

Крокодил кој излегува од улична шахта, мајмуни кои се бест за инсталација од цевки, паркинг за автомобили претворен во клуч... сето тоа е само дел од автентичните креации кои на Боб кои му даваат дополнителен шарм на градот Њујорк.

Извор: www.instagram.com/tombobnyc/

Слични содржини

Јавни Простори / Уметност
Јавни Простори / Уметност

ОкоБоли главаВицФото