Фустан со став

25.01.19 01:45

Обичните маици со натпис веќе не се доволни. Од годинава се модерни балски фустани со големи натписи кои јасно кажуваат како се чувствувате.

Марката Виктор и Ролф (Viktor & Rolf) дебитираа на париската недела на висока мода со раскошни балски фустани на кои пишува на пример: „Се извинувам што доцнам, не сакав да дојдам“, „Не сум срамежлива, само не ми се допаѓаш“ или едноставно „НЕ“.

Извор: harpersbazaar.com

 

Слични содржини

Мода / Око / Историја

ОкоБоли главаВицФото