Бранко Прља - За секого по нешто за некого ништо

07.10.2009 15:49
002-branko-prlja-za-sekogo-po.jpg

Бранко Прља е сосема специфичен глас во поновата македонска проза. Станува збор за постмодернистички раскази во кои доминира минимализмот, збиеноста, едноставноста, бајковитоста и пред сè суптилниот хумор. Книгата е објавена во 2003 година.

Бесплатно преземете ја од линкот подолу:

ПрилогГолемина
002-Branko-Prlja-Za-sekogo-po-nesto....pdf.pdf547.42 KB

Слични содржини

Е-библиотека
Е-библиотека

ОкоБоли главаВицФото