Сообраќајот во Амстердам

17.05.19 01:03

Погледнете го видеото што го покажува сообраќајот низ улиците на Амстердам. Велосипедистите секогаш имаат предност, нема метеж, ниту свирежи на автомобили.

Во 2013 година година во градот имало 1 200 000 велосипеди и околу 400 километри велосипедски патеки.

 

 

Слични содржини

Активизам / Јавни Простори

ОкоБоли главаВицФото